Merak Ettikleriniz

Başvuru Kanalı

VakıfBank BusinessCard başvurunuzu Şubelerimizden yapabilir ya da www.vakifkart.com.tr'den başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Kart Şifresi Belirleme ve Değiştirme

VakıfBank BusinessCard şifrenizi, 444 0 724 Telefon Bankacılığı'nı arayarak belirleyebilir ya da Şubenizden kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz şifrenizi İnternet Bankacılığı, 444 0 724 Telefon Bankacılığı ya da VakıfBank ATM'lerinden değiştirebilirsiniz.

Faiz Oranı ve Ücretler

Faizler

Alışveriş Faiz Oranı %2.02
Nakit Çekim Faiz Oranı %2.02
Gecikme Faizi %2.52
Gecikme Bildirim Ücreti 2,85 TL

*Gecikme Bildirim Ücreti: Ekstre borcunu son ödeme tarihinde ödemeyen kart sahiplerine; gecikmenin 5.,20., ve 80.günlerinde gönderilecek olan bilgilendirme SMS’leri nedeniyle ve gönderilen her SMS için ayrı ayrı olmak üzere alınan ücrettir.

Kart Ücreti

VakıfBank BusinessCard yıllık kart ücreti 42 TL'dir.

Nakit Çekim Ücretleri

  Nakit Çekim ücreti (BSMV Dahil)
VakıfBank ATM %3.5 + 6.00 TL
Yurt içi Diğer Banka ATM %3.5 + 6.00 TL
Nakit Çekim Ücretleri %3.5 (min. 3 USD)
Taksitli Nakit Avans Ücreti %4.75 + 4.00 TL

Limit Bilgileri

VakıfBank BusinessCard limitinizi arttırmak için Şubenize başvurabilirsiniz. Çalışanlarınıza vereceğiniz her bir BusinessCard için -kart limitinizin belirli bir oranında- ayrı bir kart limiti belirleyebilirsiniz.

Telefon ya da internet üzerinden daha güvenli alışveriş yapabilmeniz için kart limitiniz kadar “Sanal Limit (Mail Order)” tanımlanmaktadır. Dilerseniz Sanal Limitinizi yurt içi ya da yurt dışı alışverişler için kapatabilirsiniz.

Şirketiniz için belirlediğiniz sanal limit oranında çalışanlarınızın kartları için de sanal limit belirleyebilirsiniz.

Sanal Limitinizi 444 0 724 Telefon Bankacılığı, İnterenet Bankacılığı ya da Şubenizden değiştirebilirsiniz.

Ek Kart İle İlgili Bilgiler

Çalışanlarınız için istediğiniz sayıda kart talep edebilir ve kartlar için farklı limitler belirleyebilirsiniz.

Şirket harcamalarınızın kontrolünü sağlamak amacıyla çalışanlarınızın kartlarını alışveriş ve nakit çekim işlemleri için yurt içi, yurt dışı, peşin, taksitli, sanal vb. işlem tipinde kullanıma kapatılabilir ya da işlem limiti belirleyebilirsiniz.

Çalışanlarınızın kazandıkları Worldpuanları, isterseniz tek bir kartta toplayabilir ve şirket harcamalarınızda para olarak ya da MilPlus ile uçak bileti alarak kullanabilirsiniz.

Hesap Kesim Tarihi Seçenekleri

Nakit akışınıza göre hesap kesim tarihinizi her ayın 5, 10, 11, 13, 15, 23, 25 ve 30. günü olarak seçebilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu ise, hesap kesim tarihinize

göre düzenlenmiş son ödeme tarihinizde ödeyebilirsiniz. Son ödeme tarihinizin tatil gününe rastlaması durumunda son ödeme tarihiniz, takip eden ilk işgünüdür.

Ekstre Gönderim, Borç Öğrenme ve Ödeme Kanalları

VakıfBank BusinessCard hesap özetiniz, posta, e-mail ya da fax yolu gönderilmektedir. Ayrıca her ay düzenli olarak hesap özeti bilgileriniz SMS ile gönderilmektedir.

Borç Öğrenme Noktaları

 • İnternet Bankacılığı
 • 444 0 724 Telefon Bankacılığı
 • VakıfBank Şubeleri
 • VakıfBank ATM'leri
 • Hesap Özeti

Borç Ödeme Kanalları

 • 444 0 724 Telefon Bankacılığı'ndan
 • İnternet Bankacılığı'ndan
 • Otomatik Ödeme Talimatı
 • ParaBankomat ATM’lerimizde kredi kartınızı kullanarak veya kartsız işlem yaparak da ödeme yapabilirsiniz.
 • VakıfBank Şubelerinden ücretsiz olarak
 • EFT ile diğer bankalardan yapabilirsiniz.
 • PTT Online Şubelerinden

1 Temmuz 2014 tarihinden itibaren PTT Online Şubelerinden yaptığınız kredi kartı borcu ödemelerinizde 2.85 TL işlem ücreti alınacaktır. Şubelerimizden, 444 0 724 Telefon Bankacılığın'dan ya da İnternet Bankacılığı'ndan vereceğiniz bir talimatla VakıfBank kredi kartı borcunuzun tamamını ya da asgari tutarının son ödeme tarihinde hesabınızdan otomatik olarak çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Kayıp/Çalıntı Bildirim

Kart ve/veya şifre bilgilerinizin kaybolması, çalınması halinde veya iradeniz dışında kartınızla ilgili gerçekleşmiş herhangi bir işlemi öğrenmeniz durumunda, 444 0 724 AloŞube'mi arayarak hemen bildirim yapmanız gerekmektedir.

Kartınızın kaybedilmesi veya çalınması durumunda, bildirimden önceki yirmidört saat içinde yapılmış harcamalardan Yüzelli Türk Lirası ile sınırlı olmak üzere sorumluluğunuz bulunmaktadır. Bu süreden daha önce yapılan harcamaların tamamı ise kart sahibinin sorumluluğundadır.

Güvenli Elektronik Ticaret (GET 7/24)

GET 7/24, VakıBank tarafından sunulan ve internet üzerinden kredi kartınız ile yapacağınız alışverişlerinizi daha güvenli hale getiren ve MasterCard/Visa tarafından desteklenen bir hizmettir.

Bu sisteme dahil alışveriş sitelerinde kredi kartınızın 3.kişiler tarafından kötü niyetli kullanılmasını önlemek için özel bir doğrulama yöntemiyle sistemin güvenliği sağlanmaktadır.

Sisteme dahil üye işyerlerinin internet sitelerinden ödeme yaparken Bankamız tarafından kart sahibinin cep telefonuna tek kullanımlık GET 7/24 şifresi SMS ile gönderilecektir. Bu şifre ile alışveriş işlemi gerçekleştirilebilir. Cep telefonuna gelecek mesaj içeriğinde işlemi doğrulamakta kullanılacak şifre ve şifrenin ait olduğu alışverişin referans kodu yer almaktadır.

GET 7/24 işlem yapabilmesi için kart sahibinin cep telefonu numarasının Bankamız sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir. Kart sahibi, Cep telefonu numarası kayıt/güncelleme işlemlerini şubelerimizden veya 444 0 724 Telefon Bankacılığı'ndan yaptırabilir.